Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
​Tak wiele opcji...
​Tak wiele opcji...
15.10.14   Flantive   2

Loty flotą to najważniejszy element gry Gorwen. Jak zmiany w nowej wersji wpłyną na dotychczasową procedurę wysyłania flot?

Do tej pory w Gorwenie było 9 opcji wysłania floty: napadaj, stacjonuj, zatrzymaj, szpieguj, kolonizuj, zbieraj, niszcz oraz ekspedycja. Dla początkującego gracza może się to wydawać skomplikowane, dlatego postanowiliśmy zmniejszyć ich ilość do... 4!

Od teraz w Gorwenie będzie można wykonać akcje: Atak, Wsparcie, Kolonizuj i Zbieraj. Co z pozostałymi misjami? Zacznę może od końca. Ekspedycja - po długich przemyśleniach i analizach aktywności graczy stwierdziliśmy, że ta opcja nie spełniła naszych oczekiwań i postanowiliśmy usunąć jąz gry, zastąpiając jednocześnie czymś lepszym i bardziej przemyślanym. Zamiast Ekspedycji w grze pojawią się Eventy, jednak o nich będziecie mogli przeczytać w kolejnych artykułach.

Misje niszcz i napadaj połączyliśmy w jedną - Atak. Jeżeli wysyłamy w swojej flocie gwiazdę śmierci, a planeta przeciwnika posiada księżyc to będziemy mogli zaznaczyć w potwierdzeniu wysłania floty opcję "Przystąp do niszczenia księżyca po wygranym ataku". Wtedy, po pokonaniu floty stacjonującej na planecie wroga, nasze gwiazdy śmierci przystąpią do niszczenia owego księżyca.

Wsparcie w nowej wersji Gorwena zastąpi nam stacjonuj i zatrzymaj. Wybierając wsparcie w momencie wysyłania floty wskazujemy, czy dana flota ma zostać na docelowej planecie. Jeśli flota zostanie przesłana do innego gracza, a nie na własną kolonię, to nie otrzymuje on nad nią kontroli, może ją jedynie odesłać do właściciela.

Szpiegowanie zostało znacząco zmodyfikowane w nowej wersji gry i nie będzie już polegać na wysyłaniu floty, dlatego opcja szpiegowania zniknie z lądowiska. Więcej na ten temat dowiecie się z kolejnych artykułów.

Opcja zbieraj pozostaje niezmieniona i dotyczy ona tylko recyklerów wysyłanych na pobojowisko do zebrania szczątków statków. Możliwość wysłania floty na misję zbieraj jest tylko wtedy, gdy nasza flota składa się jedynie z recyklerów. Podobnie kolonizacja, odblokowuje się ona gdy nasza flota składa się wyłącznie ze statków kolonizacyjnych.

Poza zmianami w systemie i ilości misji przebudowaliśmy również zakładkę lądowisko. Od teraz wysyłanie floty będzie bardziej przejrzyste i wygodne w obsłudze. Poniżej dwie grafiki prezentujące nowe lądowisko.

Jak zawsze zachęcamy do udzielania się na forum w dyskusji na ten i inne tematy związane z Gorwenem!

Pozdrowienia,
zespół Gorwen.pl

Komentarze
DERFLINGER   15.10.14
Wszystko fajnie ale jak wysłać FS w tej nowej wersji jak na zbieraj mogą lecieć tylko recki, zostaje za to opcja najbardziej kontrowersyjna wśród graczy rodem z ogame czyli możliwość bezpiecznego ukrycia floty na cudzej planecie - wierzę mimo wszystko w pomysłowość zespołu Gorwen.pl
Flantive   15.10.14
Do zadawania pytań zapraszam na forum(link w artykule), gdyż tutaj komentarze mogą się pomieszać, jako że są sortowane w zależności od ilości głosów, a nie daty napisania.
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja