Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Flotą w przestworza, czyli o nowej galaktyce
Flotą w przestworza, czyli o nowej galaktyce
13.10.14   Flantive   4

Rewolucyjne zmiany czy niepotrzebna komplikacja? Nowa galaktyka to zmieniona konstrukcja, nowy wygląd i wiele więcej.

Pierwsza zmiana to uzależnienie pozycji na mapie gry od wybranej nacji. Wcześniej gracz, niezależnie od tego, którą nację wybrał, był losowo rozrzucany po galaktyce. Teraz natomiast każda nacja ma swoją galaktykę, co daje nam trzy galaktyki, gdyż tyle nacji przewidzieliśmy na uniwersum Inivium.

Docelowo ma powstać jeszcze jedna - czwarta galaktyka. Ma to być miejsce specjalne, tworzone na specjalne wydarzenia, które nazwaliśmy eventami. Czwarta galaktyka nie będzie zamieszkana przez graczy, jednak będą z nią związane misje i zadania w poszczególnych eventach. Więcej informacji na ten temat ukaże się w artykułach w niedalekiej przyszłości.

Zmiany w poszczególnej galaktyce można podzielić na 2 typy: konstrukcja i wygląd. Jeśli chodzi o konstrukcję, to z racji na mniejszą ilość możliwych do zamieszkania galaktyk, zwiększyliśmy ich rozmiary tak, aby na serwerze zmieściła się podobna liczba graczy. Poza powiększeniem galaktyki zmieniliśmy też jej kształt. Nowa galaktyka ma kształt kwadratu, podzielonego na mniejsze kwadraty - sektory. Nowe sektory można porównać do starych systemów, jednak ich liczba jest znacznie większa. Podczas gdy w starym systemie mieliśmy 499 sektorów, po 15 planet w każdym, tak w nowej odsłonie zobaczymy 6400 sektorów po 3-9 planet. Może się to wydawać dużą liczbą, jednak wcale tak nie jest, gdyż stary system mieścił 70 tys. planet, a nowy pomieści około 85 tys.

Oczywiście czytając o liczbach ciężko jest sobie wyobrazić jak ta galaktyka będzie wyglądać, dlatego przygotowaliśmy 2 ujęcia porównujące wygląd starej i nowej galaktyki.

Uwaga! Wygląd nowej galaktyki nie jest jeszcze w 100% ukończony, dlatego proszę o podchodzenie do niego z lekkim dystansem. Ogólny zarys jest zawarty, jednak sporo drobnych modyfikacji, takich jak poprawki wyglądu, na pewno będzie miało miejsce.

Mamy nadzieję, że zmiany, które przygotowaiśmy przypadną Wam do gustu. Opinią o nowej galaktyce możecie podzielić się w komentarzu do tego artykułu, natomiast do dyskusji i zadawania pytań zapraszamy na forum do tego tematu.

Pozdrawiamy,
zespół Gorwen.pl

Komentarze
Xepio   13.10.14
+1
No kurcze róbcie tak dalej a gorwen będzie lepsze niż prawdziwy ogame o ile już nie jest lepszy :D:D
Skipper   13.10.14
+1
Brzmi obiecująco :)
Wald   15.10.14
+1
niezle
StarElite   10.08.16
:D szkoda że nie znałem tej gry wcześniej, miło by było patrzeć na te kolejne etapy rozwoju gorwena :)
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja