Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Destruktorzy
Destruktorzy
3.08.15   Flantive   1

Witajcie drodzy gracze!

Rozgrywka na Uniwersum Inivium trwa już od niemal roku. Rozwój zaplecza ekonomicznego i siły militarnej nie może trwać wiecznie, więc czas najwyższy, aby prawdziwa bitwa o pozycję w rankingu się rozpoczęła! Finalnym etapem w ewolucji każdego Uniwersum ze Stacjami Wsparcia będzie odblokowanie możliwości zbudowania Gwiazdy Śmierci, której głównym zadaniem będzie niszczenie obcych planet.

Niszczenie planety

Po spełnieniu wymagań i wybudowaniu Gwiazd Śmierci możemy przystąpić do ataku na obcą planetę. W grze będzie można zniszczyć WSZYSTKIE planety, jednak jeśli atakujemy innego gracza, to najpierw musimy zniszczyć mu wszystkie kolonie, a dopiero na końcu możemy zniszczyć planetę matkę. Oznacza to, że lepszym wyjściem będzie uprzednie zniszczenie wszystkich planet opuszczonych, aby pokonany gracz nie mógł ich skolonizować. Samo niszczenie będzie odbywać się w dość prosty sposób. Należy wysłać Gwiazdę Śmierci z dowódcą z misją Atak. Kiedy atak się powiedzie, GŚ przystępuje do niszczenia planety, “uszkadza” jej strukturę o losową wartość z przedziału 15-25%, a sama ginie. Po uszkodzeniu struktury do 100% planeta jest niszczona, a gracz nagradzany punktami. Oznacza to, że do zniszczenia jednej planety będzie nam potrzebne 4-7 Gwiazd (4-7 ataków), zakładając, że wszystkie ataki wygramy i wykonamy z zbliżonym czasie, gdyż planeta odzyskuje swoją “sprawność” w tempie 1% na godzinę.

W skrócie więc, niszczenie planety wygląda następująco:

  • wysyłamy atak z GŚ, atak “przebija się” przez obronę, a GŚ nie jest zniszczona,
  • GŚ niszczy 15-25% planety i sama zostaje zniszczona,
  • 1 atak = 1 niszczenie, jeśli wysłanych będzie więcej niż 1 GŚ, to ich nadmiar powróci na planetę,
  • planeta naprawia się w tempie 1% na godzinę,
  • po zniszczeniu 100% planety, jest ona usuwana, a gracz który ją zniszczył otrzymuje punkty

Ranking destruktorów

Teraz najważniejszy element całego “zamieszania”: Ranking destruktorów. Do gry zostanie wprowadzony nowy ranking końcowy, który będzie rankingiem głównym rozgrywki. Ranking ten, po zakończeniu rozgrywki na Uniwersum zostanie zachowany w historii i przedstawiony na stronie głównej gry w zakładce “Rankingi”. Nagrody na zakończenie rozgrywki na serwerze będą przyznawane również na podstawie tego rankigu.

Punktacja do nowego rankingu będzie przyznawana za niszczenie planet (atak), za niszczenie Gwiazd Śmierci (obrona) i powiększana za zdobyte osiągnięcia (każdy punkt osiągnięć zwiększa punkty w rankingu o 2%). Punkty za zniszczenie planety będą przyznawane w zależności od tego, ile punktów miała zniszczona planeta:

  • planeta opuszczona - 10% punktów (min. 1000)
  • planeta gracza nieaktywnego - 20% punktów (min. 1000)
  • kolonia gracza aktywnego - 30% punktów (min. 1000)
  • planeta matka gracza aktywnego - 40% punktów (min. 1000)

Za zniszczenie Gwiazdy Śmierci w obronie planety, obrońca otrzyma 250 punktów. Punkty nie będą przyznane, jeśli GŚ została zniszczona w wyniku niszczenia planety, a nie z powodu walki z obrońcą.

Podsumowanie

Niszczenie planet zostanie wprowadzone do gry jeszcze w tym tygodniu! Zabierajcie się więc do rozbudowy Stacji Wsparcia, organizowania dobrej floty i szukania sojuszników, z którymi spróbujecie zostać największymi destruktorami na Uniwersum Inivium. Pamiętajcie jednak, że punkty do rankingu dostaje tylko osoba, która wykona ostatni atak niszczący planetę!

Swoimi opiniami możecie dzielić się jak zwykle na forum gry.

Wszystkim życzymy powodzenia i najwyższych pozycji,
Administracja Gorwen.pl

Komentarze
vollf   3.08.15
Fajnie tylko dlaczego teraz.....wakacje ludzie nie siedzą w domu i pilnują kompa, miało nie być OGAME...tam chociaż był urlop...Inna sprawa stacja wsparcia też super,tylko trzeba to ogłosić wcześniej....np. badania trwają 14 dni...masz 5 dni do końca i co ,,przerwij''...
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja