Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Stacje Wsparcia
Stacje Wsparcia
22.07.15   Flantive   5

Od ostatniej aktualizacji minęło kilka dni, a my już przygotowujemy dla Was kolejną porcję zmian. Tym razem aktualizacja będzie zawierać zapowiadane od długiego czasu Stacje Wsparcia. O Stacjach wspominaliśmy już w artykule “Plan na przyszłość - Budowa Imperium”, jednak wiele rzeczy uległo zmianie i będzie inaczej wyglądać w rzeczywistości. Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, aby ostatecznie opisać jak będą wyglądać Stacje. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba!

Wprowadzenie do Stacji Wsparcia

Na początek warto przypomnieć, że główną funkcją Stacji Wsparcia będzie wspieranie planet gracza poprzez różnego rodzaju bonusy. Pojawia się więc pytanie skąd Stacje Wsparcia pojawią się w galaktyce? Ta kwestia się nie zmieniła i w istniejących sektorach wszystkie Stacje pojawią się na miejsce planet opuszczonych. Szansa, że planeta zamieni się w Stację Wsparcia wynosi 33%, natomiast istnieje też ograniczenie, takie że w jednym sektorze może pojawić się maksymalnie 2 Stacje. W nowych sektorach Stacje będą pojawiać się od początku.

Obrona Stacji Wsparcia

Nowo utworzone Stacje będą posiadały status “opuszczonych”, jednak nie oznacza to, że zdobycie ich będzie takie proste. Każda stacja będzie posiadała współczynnik obrony. Obrona Stacji może być “Słaba”, “Średnia” lub “Silna”, a do tego każda z nich może być jeszcze “Wzmocniona”. Każda Stacja jest broniona przez wyznaczonych do tego dowódców, których siła odpowiada współczynnikowi obrony. Jak trudne będzie pokonanie tych dowódców - przekonacie się sami.

Limity

Kolejnym elementem dotyczącym Stacji jest nowy budynek na naszej planecie Matce oraz dodatkowa technologia w Laboratorium. Budynek o nazwie “Stacja Nadawcza” określa jak wiele Stacji Wsparcia możemy mieć pod kontrolą. Budynek ten można rozbudować maksymalnie na 10 poziom. Każdy poziom to dodatkowe “miejsce” na Stacje. Nowa technologia o nazwie “Wzmocnienie Przekaźników” posiada taką samą funkcję - dodaje “miejsce” na Stacje, jednak jej maksymalny poziom to 3. Posiadając więc maksymalnie rozbudowany budynek i przebadaną technologię, możemy mieć pod kontrolą 13 Stacji Wsparcia.

Atak na Stacje

Przejdźmy teraz do misji ataku na Stację. Atak taki (jeśli zostanie wygrany przez agresora) może przynieść 2 różne skutki. Atakowana Stacja zostanie zniszczona lub przejęta. Rezultat ataku zależy od tego, czy agresor może posiadać więcej Stacji, niż ma obecnie. Jeśli tak, to Stacja zostaje przejęta wraz ze wszystkimi dodatkami i uszkodzonymi o 50% działami. Stacja zostaje zniszczona jeśli agresor nie może jej przejąć. Zniszczenie Stacji gracza różni się od zniszczenia Stacji opuszczonej.

Zniszczenie Stacji innego gracza:

 • Stacja będzie miała status “zniszczona” przez następne 8 godzin, przez ten czas nie działają żadne dodatki.
 • Działa na Stacji tracą 50% wytrzymałości.
 • Zniszczonej Stacji nie można atakować, jednak można do niej wysyłać wsparcie.
 • Po utracie statusu “zniszczona” (po upływie 8 godzin) Stację można ponownie zniszczyć lub przejąć.

Zniszczenie Stacji opuszczonej:

 • Uzyskuje ona status “zniszczonej” na 8 godzin, przez ten czas nie można jej atakować.
 • Działa na Stacji są niszczone.
 • Losowany jest nowy współczynnik “obrony” Stacji.
 • Dodawani są nowi dowódcy do obrony Stacji.

Rozbudowa Stacji Wsparcia

Ostatnim elementem związanym ze Stacjami będzie ich rozbudowa. Aby móc cokolwiek budować w obrębie Stacji, musimy przypisać ją do jednej z naszych planet. Stacja domyślnie posiadać będzie zerowy poziom i będzie można ją rozbudować na poziom 3. Każdy z poziomów będzie odblokowywał jedno miejsce na dodatek i jedno miejsce na działo obronne, w wyniku czego na 3 poziomie będzie można posiadać trzy dodatki i trzy działa.

Mechanika dział jest bardzo prosta. Na każde “miejsce” możemy wybudować jedno z pięciu dostępnych dział. Każde z dział będzie posiadać 3 statystyki: ilość strzałów na rundę, siła ataku (obrażenia 1 strzału) i wytrzymałość. Wytrzymałość oznacza ilość walk, które działo może odbyć. Np. wytrzymałość równa 20 oznacza, że działo będzie sprawne przez 20 kolejnych ataków na Stację. Po utracie wytrzymałości działo będzie można naprawić. Brak naprawy i spadek do 0 wytrzymałości spowoduje całkowite zniszczenie i utratę działa.

Działanie dodatków jest równie proste. Na najwyższym poziomie Stacji mamy do dyspozycji trzy miejsca na dodatki, a każdy z nich możemy rozbudować na 3 poziom. Każdy kolejny poziom, to większa wartość wybranego bonusu. Wszystkie dodatki oferują bonusy dla planety, dla której Stacja Wsparcia jest przypisana. Dodatki nie są tracone w przypadku zniszczenia lub przejęcia Stacji, więc możemy przejąć Stację innego gracza z rozbudowanymi już dodatkami i przypisać ją do naszej planety.

Przykładowe bonusy oferowane przez dodatki:

 • zwiększenie wydobycia na planecie
 • skrócenie czasu konstrukcji budynków / produkcji floty
 • skrócenie czasu badań (tylko planeta Matka)
 • zmniejszenie kosztu budynków / floty / technologii (tylko planeta Matka)
 • zmniejszenie kosztu w Tytanie / Kwarcu / Uranie
 • zmniejszenie czasu oczekiwania na szpiegowanie (tylko planeta Matka)

Co sądzicie o nowej wersji Stacji Wsparcia? Możecie podzielić się swoją opinią w komentarzach lub na forum gry. Dodatkowo możemy Wam zdradzić, że Stacje Wsparcia najprawdopodobniej zostaną wprowadzone do gry już w przyszłym tygodniu!

Pozdrawiamy,
Administracja Gorwen.pl

Komentarze
Cannon   22.07.15
A jak jest w tej sytuacji z bonusami dowodcow?Np.jesli atakuje komus stacje,kto nalezy do nacji Virgo,to moje bonusy do ataku na Virgo tez dzialaja?
Flantive   22.07.15
Oczywiście. Jeśli właściciel Stacji ma nację Virgo, to bonusy przeciw tej nacji będą działać. Stacje opuszczone nie mają właściciela, więc nie działają w ataku żadne bonusy na nacje.
luk   24.07.15
wygląda to dobrze a kiedy to będzie wgrane pozdrawiam
Flantive   24.07.15
Przyszły tydzień, być może uda się na początku tygodnia, ale nie jest to pewne.
luk   25.07.15
ok dzięki
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja