Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Rynek - centrum handlu Twojego Imperium
Rynek - centrum handlu Twojego Imperium
17.07.15   Flantive   0

Od dłuższego czasu nie publikowaliśmy żadnych artykułów dotyczących dalszego rozwoju gry z powodu niewielkiej ilości czasu, jaką mogliśmy przeznaczyć na pracę nad grą. Sytuacja ta wreszcie uległa zmianie na stałe i od teraz możecie się spodziewać po nas sporej aktywności. Z tego powodu od kilku dni ciężko pracujemy nad kolejną aktualizacją, której częścią będzie wprowadzenie do gry “Rynku”. Nie będzie to jedyna “większa” zmiana w tej aktualizacji, jednak w tym artykule skupimy się na przedstawieniu Wam, jak rynek będzie wyglądał oraz dlaczego podjęliśmy niektóre decyzje.

Wymagania rynku

Rynek nie będzie osobnym budynkiem w grze, jednak będzie wymagał wybudowanego Banku na poziomie 1 do przeglądania i przyjmowania ofert oraz Banku na poziomie 2 do wystawiania własnych. Zdecydowaliśmy się na takie posunięcie, gdyż dodawanie nowego budynku, którego rozwijanie nie odgrywało by żadnej roli, wydawało się nam bezcelowe.

Na rynku będzie można wystawić wszelkiego rodzaju przedmioty wartościowe. Na chwilę obecną będzie można tworzyć oferty sprzedające surowce oraz statki. W przyszłości planujemy wprowadzenie możliwości handlu innymi elementami, takimi jak np. dowódcy.

Ograniczenia w wystawianiu ofert

Ważnym elementem rynku będzie również system ofert, jaki przygotowaliśmy. System ten przewiduje dwa ograniczenia. Pierwszym z nich będzie maksymalna ilość “sztuk” sprzedawanych jednorazowo. Limit ten ustawiony jest na 1.000.000 jednostek dla surowców oraz 1.000 jednostek dla statków. Oznacza to, że jednorazowo będziemy mogli sprzedać 1 mln danego surowca bądź też 1 tyś. statków danego typu. Drugim ograniczeniem będzie maksymalna ilość ofert, jaką możemy mieć wystawionych na rynku w danym momencie. Każdy gracz zaczyna z dwoma "miejscami" na oferty, jednak można ją zwiększyć za odpowiednią opłatą w diamentach lub gorwenach.

Waluta na rynku

Ostatnim, najważniejszym elementem rynku będzie jedna waluta służąca do zawierania transakcji. Wprowadzenie jednej waluty, dzięki której odbywa się cały handel ma na celu ułatwienie Wam przeglądania ofert w poszukiwaniu tych interesujących. Weźmy też dla przykładu sytuację w której chcecie sprzedać Uran. Wystawiacie go podając cenę w wyznaczonym surowcu i osoba, która go od Was kupi, zapłaci właśnie w tym surowcu. Gdyby istniała możliwość wybrania surowca zapłaty, wtedy mielibyśmy mniejszą szansę na sprzedanie naszego Uranu, gdyż musielibyśmy zdecydować, czy chcemy w zamian Tytan, Kwarc, czy może Diamenty. Potencjalny nabywca mógłby nie być zainteresowany taką transakcją.

Wracając jednak do surowca służącego do handlu. Po długich debatach na temat tego jaka powinna to być waluta, postanowiliśmy, że będzie nią Gorwen. Nasza decyzja podyktowana była oczywiście odpowiednimi argumentami, choć pojawiało się wiele za i przeciw. Największym i tak na prawdę jedynym argumentem przeciw takiemu działaniu jest fakt, że jest to waluta premium i dostęp do niej nie jest równy dla wszystkich. Faktem działającym na korzyść naszej decyzji jest istnienie wielu sposobów na darmowe zdobycie Gorwenów w grze, dzięki czemu każdy ma możliwość uzyskania odpowiedniej ich ilości do przeprowadzania prostych transakcji. Najważniejszą jednak zaletą wprowadzenia przez nas tej opcji jest fakt, że rynek w takiej postaci będzie kolejnym sposobem na darmowe uzyskanie waluty premium. Wystarczy, że ktoś coś od nas kupi i już na naszym koncie widnieją Gorweny. Jeśli więc nie stać nas na kupno Gorwenów tradycyjną metodą, możemy przyłożyć się bardziej do rabunku surowców, a następnie je sprzedać.

Czyż nie jest to bardzo przydatna opcja, jeśli nie możemy kupić Gorwenów?

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja