Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Misje początkowe i Osiągnięcia
Misje początkowe i Osiągnięcia
18.03.15   Flantive   2

Witajcie!

Od ostatniej aktualizacji pracujemy ciężko, aby przygotować grę do wprowadzenia Stacji Wsparcia. Oprócz bardzo dużych zmian w interfejsie i zasadzie działania flot(o czym w artykule już niedługo) przygotowaliśmy kilka modyfikacji do systemu misji.

Obecne misje, przedstawione w atrakcyjnej formie drzewka, mają dwa główne cele. Pierwszym z nich jest wprowadzenie i zapoznanie nowych graczy z grą, drugim natomiast zainteresowanie weteranów wykonywaniem ambitnych zadań w zamian za wartościowe nagrody. Doszliśmy jednak do wniosku, że na chwilę obecną mamy niestety ograniczoną pulę zadań, które możemy wprowadzić tak, aby zbyt często się nie powtarzały. Oprócz tego zauważyliśmy, że nowi gracze nie zawsze zdają sobie sprawę z tego jak działają misje oraz nie wiedzą w jakiej kolejności je wykonywać, aby jak najlepiej poznać grę, a jednocześnie najszybciej się rozwinąć. Z tych powodów postanowiliśmy rozdzielić obecne misje na dwa różne systemy.

Zacznijmy od pierwszego. Będzie nim system misji początkowych, których jedynym celem jest przedstawienie nowym gry i wszystkich jej aspektów. Misje te nie będą się powtarzać, a po zaprezentowaniu wszystkich elementów gry się skończą. Zniknie możliwość wyboru, bądź rezygnacji z obecnej misji. Odbędą się one w wyznaczonej przez nas kolejności, co ułatwi start nowym graczom.

Drugim systemem, spełniającym funkcję zapewnienia weteranom misji i atrakcyjnych nagród, będzie system osiągnięć. Wyglądać to będzie w taki sposób, że powstanie kilka - kilkunaście typów osiągnięć, a każdy z nich będzie miał 10 poziomów. Przykładem takiego osiągnięcia może być rabunek surowców. Każdy następny poziom będzie trudniejszy, a nagrody większe. Dodatkowo, za każdy poziom zdobytego osiągnięcia przyznawana będzie graczowi 1 gwiazdka. Liczba zdobytych gwiazdek pojawi się w profilu każdego gracza, a oprócz tego każda z nich zwiększy ilość punktów gracza w rankingu ogólnym. Na początek planujemy wprowadzenie 10 typów osiągnięć, co umożliwi zdobycie w sumie 100 gwiazdek.

Nie jest to wielka zmiana, jednak w naszej opinii wpłynie pozytywnie zarówno na odbieranie gry przez nowych graczy, jak i zadowolenie tych bardziej obeznanych. Na zakończenie przypomnę jeszcze, że wraz z wprowadzonymi zmianami, obecny system misji zostanie usunięty, dlatego jeśli chcecie zdobyć nagrody za ich wykonanie, to macie czas do kolejnej aktualizacji.

Zachęcamy oczywiście do wyrażania swoich opinii oraz zadawania pytań nt. tej zmiany.

Pozdrawiamy,
Zespół Gorwen.pl

Komentarze
Clayspro   18.03.15
Czy diamenty i licencje na statki zostana usuniete wraz z ta aktualizacja?
Flantive   18.03.15
+5
Jak już odpowiedziałem Ci na chacie w grze - problem z obiema tymi rzeczami nie będzie występował po najbliższej aktualizacji. :)
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja