Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Pierwsza część dużych zmian
Pierwsza część dużych zmian
23.02.15   Flantive   5

Witajcie!

Przez długi czas w grze było cicho, jednak my pracowaliśmy w pocie czoła, aby przygotować grę do zmian, które powoli nadchodzą. Prezentujemy Wam aktualizację 0.9.9, która zawiera głównie zmiany pozwalające nam na wprowadzenie opisywanych w styczniowym artykule Stacji Wsparcia. Oznacza to, że większość zmian, nad którymi pracowaliśmy będzie dla Was niewidoczna, jednak oprócz nich przygotowaliśmy też kilka, które z pewnością każdy z Was zauważy.

Jeden z elementów wprowadzonych w tej aktualizacji zmusza nas jednak do wprowadzenia jej w momencie, gdy żaden z dowódców nie wykonuje żadnej misji. W związku z tym aktualizacja zostanie wprowadzona z opóźnieniem, a dokładnie jutro - 24 lutego 2015 o godzinie 18:00. O tej godzinie, na czas aktualizacji, dostęp do gry zostanie zablokowany, po czym wszystkie floty, które będą znajdować się w powietrzu - zostaną przez nas ręcznie posadzone na planetach. Floty, które wracają z misji - wylądują na planecie, do której wracają, natomiast floty, wysłane na jakąkolwiek misję zostaną zawrócone i wylądują na planecie, z której wyruszyły.
Jesteśmy zmuszeni do tego typu akcji, dlatego ogłaszamy ją 24 godziny wcześniej i nie przewidujemy zwrotów Uranu dla flot, które zostaną zawrócone.

Tyle z rzeczy organizacyjnych, przedstawiamy Wam poniżej listę widocznych zmian w aktualizacji 0.9.9:

 • Nowości
  1. Dowódcy
   • Nowy wygląd zakładki i system przydzielania floty dowódcom
   • Możliwość edycji floty dowódców, którzy nie stacjonują na planecie, na której się znajdujemy
  2. Ruchy flot
   • Stworzono nową podstronę o nazwie “Ruchy flot” w przeglądzie, która zawiera informacje o wszystkich flotach, które w jakiś sposób związane są z naszymi planetami.
   • Usunięto panel “Ruchy flot” w Przeglądzie i Lądowisku
  3. Nowy panel zmiany planet - dodano informacje o każdej planecie i sortowanie po nazwie
  4. Misja Kolonizuj - możliwość wysłania oficera na misję, jeśli oprócz Statku Kolonizacyjnego ma on przypisaną inną flotę
  5. Misja Zbieraj - możliwość wysłania oficera na misję, jeśli oprócz Recyklerów ma on przypisaną inną flotę
  6. Zmiana nazwy zakładki “Lądowisko” na “Flota” oraz kolejności i niektórych nazw w lewym menu tej zakładki.

 • Balans
  1. Dowódcy
   • Zwiększono o 50% ilość zdobywanego doświadczenia na 1 poziomie.
   • Zmniejszono o 75% ilość doświadczenia zdobywanego przez rabunek surowców
  2. Flota
   • Zmniejszono podstawową wartość obrażeń wszystkich statków 5-krotnie. Zmiana ta spowoduje dokładniejszą przewidywalność walk oraz zwiększy znaczenie statków, które mają większe wymagania. Zmniejszy się również ilość sytuacji, w których walka dwóch flot kończyła się zniszczeniem obu - remisem. Zalecamy ponowne testy w symulatorze przed przystąpieniem do walki.
   • Zmniejszono o 40% cenę wszystkich statków uniwersalnych
   • Zwiększono o 20% siłę ataku statków uniwersalnych
  3. Sojusze
   • Skrócono czas odkrywania nowych bonusów o połowę

 • Poprawki
  1. Usunięto wymaganie ukończenia misji “Poszerzaj granice” do rozpoczęcia misji “Brutalnej przemocy ciąg dalszy”, aby utrata Statku Kolonizacyjnego po jego wybudowaniu nie blokowała możliwości wykonywania dalszych misji.
  2. Zmieniono kolejność dowódców w obronie planety i tymczasowo będą oni bronić w kolejności alfabetycznej(poprzednio bronili losowo). W kolejnych aktualizacjach kolejność tą będzie można dowolnie modyfikować.

Jak zwykle zachęcamy Was do wyrażania swoich opinii oraz propozycji zmian w kolejnych aktualizacjach na forum gry.

Pozdrawiamy,
Administracja Gorwen.pl

Komentarze
SilenCed   23.02.15
""Zmniejszono podstawową wartość obrażeń wszystkich statków 5-krotnie "" Dowódca na 7 poziomie w deffie mógł wytrzymać prawie 3 wloty, po zmniejszeniu 5 krotnie siły ataku ile tego wytrzyma ? bo jeżeli i atak i obrona spada o te 5 to wychodzi na to samo :)
Flantive   23.02.15
@SilenCed Obrona(W tym przypadku Punkty Strukturalne) się nie zmienią. Atak natomiast zostanie zmniejszony, ale powinno to znacząco wpłynąć na ilość walk, które będzie w stanie stoczyć. Jeśli chcesz abym porównał walkę jakichś 2 konkretnych flot na nowej i starej konfiguracji, to mogę to zrobić, ale swtórz temat na forum, bo w komentarzach za dużo miejsca by to zajęło.
Yashimaru   24.02.15
I co z tą aktualizacją ?
Sprit3   10.03.15
Jakiś news na temat kolejnej aktualizacji z nowościami ?
żeby podtrzymać forum i ludzi przy życiu :P
Flantive   10.03.15
News o zmianach w nowej aktualizacji pojawi się zapewne dopiero na kilka dni przed nią i będzie to najwcześniej na początku następnego tygodnia.
Jeśli chodzi o jakiś bardziej ogólny artykuł, to być może coś się pojawi, jednak nie mogę tego obiecać. Na forum zawsze można podyskutować o różnych rzeczach, również o kolejnej aktualizacji, więc zachęcam do tworzenia nowych tematów :)
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja