Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Plan na przyszłość - Budowa Imperium
Plan na przyszłość - Budowa Imperium
12.01.15   Flantive   4

Witajcie drodzy gracze!

Przerwa Świąteczna i Noworoczna dobiegła końca, dlatego zabraliśmy się do ciężkiej pracy nad kolejną aktualizacją, która przyniesie do gry sporo nowości! Zanim jednak wprowadzimy część zmian, chcielibyśmy nieco o nich napisać, abyście zdążyli się do nich przygotować. Z tego powodu przygotowaliśmy serię artykułów, w których opiszemy nasze plany dotyczące przyszłości gry.

W pierwszym artykule zacznijmy może od najważniejszej zmiany, którą wprowadzi najbliższa aktualizacja. Od nowego elementu, który pozwoli Wam poszerzyć oraz zawalczyć o swoje imperium. Mowa o Stacjach Wsparcia.

Zanim jednak dokładnie opiszemy nową zmianę, chcielibyśmy wyjaśnić w jakim celu wprowadzamy do gry taki obiekt. Na chwilę obecną sytuację w grze można określić jednym, bardzo trafnym słowem - stagnacja. Gracz może skolonizować kilka planet, rozbudowywać je, budować flotę, jednak to wszystko na nic, bo nie ma żadnego większego celu aby tą flotę w jakimś celu wykorzystać. Nie można zaatakować innych graczy wyrządzając im większej krzywdy, więc też nie ma sensu bronić się przed atakami. Dochodzi więc do sytuacji, w której każdy buduje flotę, ale zamiast jej użyć, to gromadzi ją w nieskończoność. Między innymi w tym właśnie celu wprowadzamy Stacje Wsparcia.

Spytacie jednak co to będą za Stacje i w jaki sposób będą one działać? Nowe obiekty pojawią się w galaktyce na miejsce części z planet opuszczonych. Będą działać na podobnej zasadzie do zwykłych planet, jednak będą mniej skomplikowane w zarządzaniu. Każdą Stację będzie można rozwinąć do 3 poziomu, odblokowując jednocześnie “miejsca” na dodatki i działa obronne. Docelowo, czyli na 3 poziomie, Stacje będą posiadały miejsce na 4 dodatki i 4 działa obronne. Dział obronnych nie muszę dokładnie tłumaczyć - będą one wspierać dowódców w obronie, a w przypadku braku dowódców broniących, będą samodzielnie bronić stację przed atakami wroga. Dodatki natomiast to bonusy, które będzie można wybudować na danej stacji. Każdy dodatek, podobnie jak Stację, będzie można rozbudować do 3 poziomu, powiększając jednocześnie bonus, który oferuje dany dodatek. Jakie to będą bonusy? Będzie to np. bonus do wydobycia na planecie, zmniejszenie kosztu/czasu produkcji floty, czy zwiększenie pojemności banku, magazynu bądź schowka.

Wiemy już co Stacje Wsparcia będą oferować, jednak chcielibyśmy jeszcze opisać sposób kontroliwania właśnych Stacji. Bonusy oferowane przez Stacje nie będą działały dla wszystkich naszych planet. Będziemy musieli zdecydować, które z naszych Stacji będą wspierać wybrane planety. Oznacza to, że dana Stacja może wspierać na raz tylko jedną planetę. Dodatkowo liczba Stacji, które mogą wspierać jedną planetę będzie ograniczona. W celu tego ograniczenia wprowadzamy nowy budynek na planetach, który będzie można rozbudować na maksymalnie 5 poziom. Każdy poziom będzie odblokowywał miejsce na kolejną stację, dzięki czemu na maksymalnym poziomie rozbudowania, do danej planety będziemy mogli przypisać 5 Stacji Wsparcia. Nie będzie jednak limitu Stacji, które w danej chwili posiadamy.

Na koniec jeszcze trzeba opisać w jaki sposób dane stacje będziemy zdobywać. W momencie ich wprowadzenia, pojawią się w galaktyce w losowych miejscach jako Opuszczone Stacje Wsparcia. Opuszczoną Stację będziemy mogli przejąć wysyłając na nią dowódcę z flotą. W momencie dotarcia na Stację startuje “licznik” 24 godzin, przez które musimy ją utrzymać, aby w efekcie Stacja była nasza. Utrzymać, oznacza, że przez 24 godziny na orbicie stacji musi przebywać dowódca z naszą flotą. Jeśli przed upływem czasu wycofamy flotę - Stacja z powrotem będzie opuszczona, a aby ją zdobyć, będziemy musieli czekać kolejne 24 godziny. Co jednak, jeśli ktoś zaatakuje Stację, którą okupujemy? Możliwe są 2 wyjścia. Albo wygramy my i licznik odlicza nadal, albo wygra agresor i wtedy jego flota rozpoczyna okupację Stacji i będzie musiała utrzymać się przez 24 godziny, aby ją zdobyć. Sprawa ma się bardzo podobnie w przypadku gdy Stacja nie jest opuszczona, a należy do innego gracza. Wtedy aby rozpocząć jej okupację musimy najpierw zniszczyć flotę broniącą oraz działa obronne na stacji. Po zniszczeniu floty i dział startuje licznik 24 godzin i aby przejąć stację musimy przez 24 godziny utrzymać na niej flotę - dokładnie tak samo jak w przypadku Stacji Opuszczonych. Jeśli natomiast jesteśmy właścicielami Stacji, to aby ją odbić musimy jedynie zniszczyć flotę przeciwnika. Po odbiciu, od razu przejmujemy kontrolę nad Stacją.

Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasz pomysł “rozruszania” gry i nadania jej celu. Swoje spostrzeżenia i opinie na temat Stacji Wsparcia możecie wyrazić na forum w temacie "Stacje Wsparcia - dyskusja". Już niedługo kolejne artykuły opisujące najbliższe zmiany i przyszłość gry.

Pozdrawiamy,
Zespół Gorwen.pl

Komentarze
KsiadzArcy   12.01.15
Hm ciekawe
SilenCed   12.01.15
Czyli gdy ktoś wleci na Naszą stację po tych 24h przestaje Nam dodawać bonusy, ale gdy usuniemy z Niej przeciwnika to ponownie wszystko wraca do normy ?

Hmm tak więc trzeba bić duży poziom dla dowódcy żeby zabrał ze sobą sporo wojska, czy do obrony można wysłać większą liczbę dowódców ?
SilenCed   12.01.15
I kolejne, gdy wróg przejmie Nam planetę do sam dostaje z Niej jakieś bonusy ? czy tylko blokuje je Nam ?
Flantive   12.01.15
@SilenCed
Gdy ktoś nam wleci na stację - tracimy bonusy i mamy 24h, aby ją z powrotem odbić. Jeśli odbijemy, to bonusy ponownie się aktywują. Jeśli nie odbijemy, to agresor zdobywa stację i może korzystać ze zbudowanych przez nas bonusów.
Można wysłać wielu dowódców do obrony - tak samo jak można wspierać planetę dowolną ilością dowódców.

Dlasze pytania proszę na forum - łatwiej jest śledzić i odpowiadać.
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja