Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Czas na nową strategię
Czas na nową strategię
15.11.14   Flantive   0

Już jutro(a właściwie dziś) w okolicach godziny 20:00 planujemy wgrać nowy silnik walk. W związku z obecnym podziałem floty na statki Uniwersalne, Defensywne i Ofensywne rozwiązanie, które było stosowane do tej pory okazało się nie spełniać naszych oczekiwań. Nowy system będzie nakładał graczy na bardziej przemyślanie dobieranie budowanej floty. Jak to będzie wyglądało?

Otóż teraz każdy statek w jednej rundzie będzie oddawał jeden strzał w statki przeciwnika. Pierwszy ogień zawsze pójdzie w statki Defensywne, następnie w Uniwersalne, a na końcu Ofensywne. Jeżeli we flocie występują dwa statki tego samego typu, to atakowany będzie statek losowy. Każda walka będzie trwała 7 rund lub do zniszczenia floty jednego z graczy. Po każdej rundzie Punkty strukturalne statków nie będą odnawiane, czyli na przykład jeżeli Phoenix mający 50 Punktów strukturalnych straci w pierwszej rundzie 30 PS, to w następnej będzie miał ich tylko 20. Kolejną zmianą jest działanie powłoki. Od teraz wzór na obrażenia będzie wyglądał następująco:
[Obrażenia = Siła ataku – Redukcja obrażeń statku broniącego się]
Co z tego wynika? Jeżeli nasz statek ma 2,000 ataku a statek przeciwnika ma 5% redukcji obrażeń oraz Technologię na poziomie 5, która daje mu kolejne 5%, to obrażenia zadane będą zmniejszone o 10% i będą wynosiły 1800.
Poniżej znajdują się ujęcia z raportu walki między takimi samymi flotami ale na starym(po lewej) i nowym(po prawej) silniku.

Jak widać w starym(obecnym silniku) im większa ilość floty - tym mniejsze obrażenia zadawane przez przeciwnika. W nowym silniku widzimy wyraźnie, jak z floty obrońcy oddane jest 50 strzałów przez Okręty Wojenne, które zestrzeliły 25 Pancerników. Dzieje się tak, ponieważ do zestrzelenia jednego Pancernika potrzebne są salwy dwóch Okrętów Wojennych. Zmiana w nowym silniku walk jest widoczna i mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z jej wprowadzenia.

Jak zwykle zachęcamy do pisania na forum i wyrażania swoich opinii o nowym silniku walk. Mile widziane będą zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze. Postaramy się również odpowiedzieć na wszystkie, zadane przez Was pytania.

Pozdrawiamy,
Zespół Gorwen.pl

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja