Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Forum » Pomysły i propozycje » Forum w sojuszu

Forum w sojuszu

W ciągu ostatnich dni zwerbowaliśmy sporo nowych graczy, każdemu z nich trzeba było tłumaczyć podstawy oraz tworzyć nowe wiadomości grupowe żeby każdy był w temacie.

Można się domyślać o co mi chodzi po nazwie tematu :)

Mianowicie, wśród zakładek sojuszowych dodać nową, np pod zakładką skarbiec, o nazwie "Forum"
Klikając w nią przenosiło by gracza do nowej zakładki (podobnie jak z pozostałymi w sojuszu) w której była by lista tematów, wyglądająca tak samo jak zakładka z wiadomościami. Tematy w forum sojuszu jednak miałyby kilka różnic :
- ilość odpowiedzi, nazwa i data tematu (tak jak w wiadomościach)
- nicki graczy (jedynie nick gracza tworzącego temat)
- gracz który zakłada temat może edytować swoje 'posty'
- po avatarze gracza w temacie znaczek czy wątek jest zamknięty czy otwarty
*dla admina i założyciela:
- po avatarze gracza w temacie przyciski. "zamknij" / "otwórz" (jeden z nich w zależności od statusu tematu) , "edytuj" , "usuń"/"skasuj"

W takich tematach normalnie by się można wypowiadać tak jak w przypadku obecnego forum gry (pod warunkiem że nie byłby zamknięty, w takim wypadku jedynie admin/założyciel mogą sie tam wypowiadać)

W tej chwili to wszystko co mi na myśl przyszło :)
Przydatne byłoby takie forum zwłaszcza jeśli zakładka sojusz podświetlałaby się na zielono tak jak z wiadomościami jesli byłby nowy 'post' na forum. Co by się tam zamieszczało? Myślę że w każdym sojuszu to samo.. zasady/poradniki/info o eventach-graczach itp itd.
(widoczność tematów na forum byłaby dostepna dla wszystkich graczy w sojuszu. Zarówno nowych jak i starych :) )
Napisany przez StarElite
22.09.16
Można także założyć własne forum np: na bezpłatnym hostingu i robić tam co się chce.
Napisany przez Przemek2222
23.09.16
przemek, to prawda, też nad tym myślałem.. Ale..
nie wszyscy gracze tam się zarejestrują, nie wszyscy, a nawet bym powiedział mało kto będzie je odwiedzał..
Jak już to właśnie poświęcić ten 1-2 dni (bo więcej pisanie tego nie zajmie zwłaszcza że można najzwyczajniej skopiować większość kodu z wiadomości) i dzięki temu rozbudować sojusz o coś takiego. Na ogame błędem jest brak forum w sojuszu. Sojusz tam jest jedynie po to by mieć tag obok nicku i wysyłać wiadomości grupowe..
W małych sojuszach, takie forum nie sprawdzało by się specjalnie ale w dużych było by ogromnym ułatwieniem w komunikacji oraz zamieszczaniu ogłoszeń/informacji, a tak jak wspomniałem wyżej, to nie jest dużo pracy. Skoro flan zrobił taką grę, to wykonanie forum sojuszowego byłoby błahostką.
Napisany przez StarElite
23.09.16
Moze nie tyle forum co strona sojuszu by nie pisac wkolko tego samego i by kazdy nowy czlonek znal zasady sojuszu...
Napisany przez Aina
23.09.16
też byłoby ok, ale forum jest o tyle lepsze, że każdy może się na nim wypowiedzieć, a na stronie jedynie admin/założyciel.
Poza tym, na forum można by zamieszczać wszelkiego rodzaju informacje, (chat to to samo, powiedzą niektórzy, tyle że do chatu można dodać tylko jeden raz wszystkie osoby, a co jak dzień później ktoś wyleci z sojuszu, a dołączy ktoś nowy? Z chatu nie można potem usunąć / dodać członka.) skoro fora sprawdzają się w grach do zamieszczania swoich osiągnięć, ofert handlowych, poradników, to również w sojuszu tylko dla wąskiego grona osób (prywatne sprawy sojuszu) by się to sprawdziło :)
Napisany przez StarElite
23.09.16
No, to jest dobra myśl wg mnie, z forum, chociażby RW z handlarzy,
na czacie może się zrobić śmietnik, poza tym wiadomości znikają po jakimś czasie,
a tak to na forum by był dział z RW i każdy nowy czy średni gracz mógłby sobie zerknąć
na najlepsze kombinacje i pomyśleć:
"ooo, on tym lata i ma takie zyski, aa to może zmienię trochę swoją kompozycję,
przetestuję tamto".

Także przejrzystość tematów byłaby na forum lepsza o wiele niż wiadomości hurtowe do wszystkich członków sojuszu, indywidualne czy pisanie na czacie.
Łatwiej znaleźć coś na forum niż w wiadomościach.

I poradniki, faktycznie, na górze przyklejone i każdy sobie wejdzie i przeczyta,
wiadomo, można założyć na jakimś zewn. serwerze, ale fajniej by było mieć to od razu zintegrowane w grze :)

Wejście z zakładki sojuszu - button tam pod "odbierz gorweny" myślę że bardzo rozsądna lokalizacja.

Można ewentualnie rangi dać, w stylu "weteran" i "newbie" co by nowy nie miał dostępu
jeśli jest jakaś treść do której dostępu nowy, nie wiadomo czy lojalny, mieć nie powinien, wiadomo, szpiedzy itd. ;)

No i info o nowym poście, jakiś znaczek podświetlony.

Pomysł popieram!
Napisany przez silver2004
23.09.16
nie zgodzę się jedynie z jedną sprawą, zakladka forum nie powinna być pod przyciskiem "odbierz gorweny" lecz gdzieś tam po lewej stronie wśród zakładek sojuszowych (tak przynajmniej według mnie byłoby estetyczniej).
co do rang, też o tym myślałem by opisać je jakoś, ale stwierdziłem że nie jest to konieczna funkcja, na forum nie byłyby zamieszczane hasła do gry raczej. Chociaż co prawda to prawda, gdyby były jeszcze rangi oprócz forum to system sojuszy uznałbym za jeden z najlepszych :)
Jeszcze jedna rzecz jedynie mnie boli, to to że nie można ustawić np sumy gorwenów które automatycznie wpłacają się od każdego gracza. Przykładowo ustawić 5% sumy gorwenów jakie gracz zarabia, (5% od zarobionych gorwenow z rynku/piratów/handlarzy/kupionych za kasę/wszelkie inne metody) wiadomo, przy takim systemie gracze musieliby mieć 100% zaufania do założyciela, a nie że właściciel soja będzie mieć humorek żeby ustawić 100% podatku i heja :). Przy czymś takim powinien się wysyłać automatyczny komunikat o zmianie % podatku, żeby gracze nie stracili ot tak gorwenów + oczywiście w informacji o sojuszu byłby napisany % takowego podatku żeby gracze przed przystąpieniem wiedzieli w co się pakują :) do tego można by też dodać opcje wypłacania graczom tych właśnie gorwenów gdyby potrzebowali na coś.
Ale to już funkcje dodatkowe które pozwoliłyby na skuteczniejsze zarządzanie sojuszem.
Jednak na chwilę obecną, najużyteczniejsza myślę byłaby opcja forum
Napisany przez StarElite
24.09.16
Może być i na tym panelu z lewej "Przegląd, Członkowie, Bonusy, Skarbiec"
to można dać i "Forum wewnętrzne" (wewnętrzne dopisać bo ktoś może pomyśleć że to go przekieruje na ogólne forum!)
Tak, tak może być estetyczniej, racja :)

No, bo teraz patrzę że nowszym graczom bym wysłał RW
a nie mam już ich w wiadomościach,
a tak by były np. czym warto lecieć na Handlarzy,
sojuszowe Hall of Fame czyli najlepsze osiągnięcia graczy z sojuszu itd.

Jakoś się ludzie nie angażują w dyskusję, szkoda ;)
To jak z budżetem partycypacyjnym (świetna idea BTW) - narzekają ludzie
że nie ma ławki, ścieżki / chodnik krzywy, że potrzebne zmiany,
a jak potem pytam kto głosował to.. cisza...

Napisany przez silver2004
3.12.16
coś takiego też może być, każdy z sojuszów może to mieć

http://darkwarriors.ml/forum

nie trzeba całego dnia żeby to zrobić.
wystarczy joomla, darmowa domena i 15 minut czasu.
jedynie administracja tego może być czasochłonna pod warunkiem, że znajdą się chętni do korzystania z forum.
Napisany przez phoenix
10.01.17

Dodaj post

Aby dodawać posty musisz być zalogowany.
Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja