Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Logowanie do nowego systemu dostępne od 1 października
Forum » Ogólne » Bombowiec - dyskusja

Bombowiec - dyskusja

Zapraszam do zadawania pytań i dyskusji nt. pomysłu przedstawionego w artykule "Bombowiec". Zamieszczę tu tylko podsumowanie z tego artykułu, aby łatwiej było się do niego odnosić.

Aby urozmaicić nieco rozgrywkę planujemy wprowadzenie nowego okrętu specjalnego o nazwie Bombowiec. Statek ten:
- po udanym ataku niszczył by niewielką część floty pozostawionej na planecie w spoczynku.
- po udanym ataku miałby niewielką szansę na zniszczenie 1 poziomu losowej budowli.

Dodatkowo, aby utrudnić proces ataku Bombowcem i ułatwić obronę:
- do jednego dowódcy można by przypisać tylko jednego Bombowca.
- czas startu i lądowania Bombowca byłby równy 3 godziny, co oznacza, że podróż w jedną stronę trwała by 3 godz. + czas lotu.
- obrońca dostałby informację, że w nadlatującej flocie znajduje się Bombowiec.
- na każdej planecie byłaby możliwość wystawienia 3 flot do obrony, bez użycia własnych dowódców.

Co myślicie o takim pomyśle? Może macie dalsze sugestie ulepszenia go w jakiś sposób?
Napisany przez Flantive (Admin)
12.12.15
Jestem w 100 za ! rabowanie surowcow jest nudne juz po paru dniach a jak sie patrzy gdy ma sie z kims zatard nic nie mozna mu zrobic bo ukryje surowce i nic mu sie nie stanie a gwiazda smierci jest na prawde bardzo odleglym celem ... wiec bombowiec bylby bardzo dobrym pomyslem ! 100% za a nawet 1000% !
Napisany przez Angel92
12.12.15
Jestem przeciwny bombardowaniu budowli, co do floty spoczynku jak najbardziej jeżeli zostanie wprowadzony specjalny statek coś w stylu bardzo powolnego lotu aby móc robić FS'y przed bombowcem z planety na planetę np: lot takiego statku trwałby 2-12h(ustawiamy prędkość jak w banku na ilość h) a wtedy można wyprodukować więcej niż 1 bombowiec na jednego dowódcę było by to normalny statek jak niszczyciel.

pozdrawiam Spejson
Napisany przez Spejson
12.12.15
Jaki byłby koszt bombowca?
Napisany przez dorime
12.12.15
Kosz Bombowca byłby pewnie przybliżony do kosztu Interceptora. Być może nieco tańszy. Wymagało by to odpowiedniego przetestowania i dopasowania po wprowadzeniu.
Napisany przez Flantive (Admin)
12.12.15
Jestem za wprowadzeniem oraz niszczeniem budynkow :)
Napisany przez death143
12.12.15
Bombowiec jest dobrym pomysłem, jednak trzeba uściślić kwestie jakie budynki może zniszczyć. Bo wizja tego że w przeciągu czasu trwania walki zniszczony zostanie budynek na którego budowę poświęciliśmy kilka godzin niezbyt zachęca.
Napisany przez Dominus
12.12.15
Do niszczenia budynków jest gs. Nie inny statek. W takim wypadku proponował bym dodanie do gs możliwość niszczenia budynków (niewielka szansę) niszczenie floty to świetny pomysł, ale musiały by być jakies sposoby na dowiedzenie sie o aktywności gracza bo Mało mi się podoba opcja gdzie lecę takim bombowcem i gracz wystawia obronę..
A wracając do niszczenia budynków. To beznadziejny pomysł bo przypuśćmy, mam 60poziom kopalni kwarcu :p i nagle ktoś mnie atakuje. Rozwala flotę wystawioną na obronę (ta z systemu obrony i ataku) potem leci bombowcem i akurat na mój pech niszczy 4poziomh kopalni kwarcu. (wysłał np. 10dowodcow z bombowcami) .

Napisany przez StarElite
12.12.15
W takim wypadku to upodobnia ta gra się do ogama pod kątem aktywności. (24/7 trzeba siedziec) więc lipa. A gracze w większości grają tu bo jest to spokojna gra, od czasu do czasu atak po surowce i tyle. Nawet nie ma się co bać o planety bo i tak i tak na otrais chyba żaden gracz jeszcze nie stracił wszystkich planet..
Więc w kwestii floty niszczenia jestem za. Budynków już nie. To można w gs dodać by przy ataku była szansa np 1-5% na zniszczenie budynku. W takim wypadku można tez badania nowe dodac. NP. Promień Gwiezdny czy coś takiego. Z każdym poziomem szansa na rozwalenie budynku by się zwiększała.
Napisany przez StarElite
12.12.15
Ja wrecz przeciwnie nie jestem za spokojna gra i spokojnym farmieniem, to nie farmville ;]
Napisany przez death143
12.12.15

Dodaj post

Aby dodawać posty musisz być zalogowany.
Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam hasła Rejestracja